FAQ

Jak získám nabídku vhodnou pro mou stavbu?

Celkovou nabídku i s Cenovou kalkulací provádíme individuálně na základě projektové dokumentace. Po zaslání půdorysů jednotlivých nadzemních podlaží, řezů objektu a situace nad posledním stropem, kde se nám jedná hlavně o rozmístění zatížení krovem a příčkami, Vám vypracujeme vizualizaci uložení stropů. Cenovou nabídku Vám zašleme nejpozději do 48 hodin od dodání potřebných podkladů. Poskytujeme dohled a odbornou pomoc v oblasti projekce, statiky a technické kontroly správnosti zabudování našich produktů.

Pomůžete nám s technickým řešením tak, abychom co nejvíce ušetřili?

Po zaslání celé Vaší projektové dokumentace Vám naši projektanti navrhnou to nejefektivnější řešení pro Vaši stavbu. 
Díky tomu, že používáme při výrobě beton C50/60 XC1 se speciální recepturou, dosahují naše panely  lepší hodnoty v únosnosti, v průhybu i na mezních hodnotách vzniku trhlin. I v odolnosti vůči průrazu jsou silnější naše panely než většina konkurentů. Zároveň tímto naše panely jsou lehčí – např. u typu 200mm dosahujeme i o 50kg/m2 menší hmotnost než největší ostatní výrobci. Tím zatěžujete méně Vaši stavbu a zároveň šetříte na náklady na dopravu.
Díky těmto vlastnostem Vám naši projektanti navrhnou možná i jiné řešení než ostatní výrobci.

Jak rychle po objednání materiálů mi panely dovezete?

Jedna z našich výhod, na kterou jsme pyšní je naše flexibilita a rychlost. Když nám pošlete projektovou dokumentaci, tak dostanete návrh do 48 hodin. Pokud s návrhem souhlasíte a podepíšete závaznou objednávku, tak nejpozději do 21 dnů máte stropy „doma“ a můžete pokračovat s Vaší stavbou. A moc se nemusíte ohlížet na to, jestli je pěkně, nebo horší počasí… panely se dají montovat za „ každého počasí“!

Kdo nám pomůže na stavbě?

Personál na každé stavbě je neodmyslitelná součást. Mnohokrát od Vás dostáváme dotazy zda je pokládka stropu náročná a zajímáte se o to, jak to vlastně zvládnete. Hlavně tedy pro nováčky je tento lehký stres pochopitelný. No každý, kdo s tímto systémem už má nějaké zkušenosti ví, že se opravdu jedná o nejjednodušší systém pro uložení, jaký jste si jen mohli vybrat.

Kolik personálu bude potřeba?

Na otázku, kolik lidí budete potřebovat na stavbě se jednoznačně dost obtížně odpovídá. Jelikož doba, kdy byly na „trhu“ jen 2 druhy projektů pro stavbu rodinných domů, je už dávno pryč. Opravdu máme na každé jedné stavbě úplně jinou situaci. No na faktu, že to bude probíhat hladce se nic nemění. Stavebník si před příjezdem nákladních aut na stavbu zajistí jeřáb. Pozice jeřábníka bude v tomto kroku hrát hlavní roli. Pokud by měl jeřábník mít špatný výhled pomohou Vám jakékoli vysílačky, kterými si budeme jeřábníka navigovat z nedohledných míst na stavbě.

Potřebujeme tedy minimálně jednoho asistenta, který nám kleště na nákladním autě upíná na panely. Ideální je však jsou-li alespoň dva. Práce je zcela fyzicky náročná a pro jednoho člověka i mírně zdlouhavá a únavná. Kleština váží 120 kilogramů a posouvá se na pozičních kolečkách. Třeba na to myslet, hlavně pokud Vám záleží na dříve narozených zaměstnancích. Ideální tedy je-li na autě upínají kleštiny dva. No a stejnou situaci máme i přímo na stavbě, kde budou dva asistenti po správném umístění panelů kleštiny vypínat.

Jaká je role personálu?

Role dělníků na autě je mírně jednodušší, protože jejich jediná starost je kleště na správném místě zapnout a také zapnout pojistný řetěz. No a po přizvednutí zkontrolovat, zda se kleštiny zapnuli správně. Role kolegů na stavbě je o něco zodpovědnější, navigují totiž jeřábníka tak, aby byl uložen panel na správné místo s přesahem 10 centimetrů na každé straně. Také dbají na to, aby po přiložení jednotlivých panelů k sobě mezi panely nevznikly zbytečné mezery, tedy aby k sobě pěkně přiléhaly. Koordinace mezi mistrem na stavbě a jeřábníkem se sehraje po uložení prvních dvou stropních panelů a následně už práce jde od ruky a tempo nabírá na obrátkách. Připomínáme, že je jen výhodou pokud na stavbě máte stavbyvedoucího nebo zodpovědnou osobu, která je hrdým absolventem vazačských zkoušek. V každém případě by tento požadavek měl splňovat minimálně jeřábník.

Jak dlouho trvá pokládka?

Průměrně velký rodinný dům do 200 m2 umíme takto uložit do dvou hodin. V případě, že jste si nejistí tím, zda to zvládnete tak, jak to zde popisujeme, naše společnost Vám pošle odborný dozor při pokládce. Náš kolega Vám pomůže zorganizovat jednotlivé kroky na stavbě tak, aby vše šlo jako po másle a navíc dohlédne na to, aby byl stropní systém zabudován správně.

Proto je při výběru dodavatele vodorovných konstrukcí dobré zohlednit i služby, které ke svým produktům jednotliví výrobci nabízejí. Mnohdy to může být výrazným způsobem nápomocné při řešení jakýchkoli nejasností. V každém případě se domníváme, že náš stropní systém je nejlepším řešením pro Vaši stavbu. Tým našich kolegů je zde vždy ochotně připraven pomoci Vám s čímkoli bude třeba.

Potřebujeme nějaké speciální uchycení na panely při ukládání na stavbu?

Předpjatý stropní systém z dutinových panelů lze uložit na stavbě různými způsoby. Použitím kleštin a vahadla je to však nejbezpečnější a nejrychlejší.
Naše firma nabízí zapůjčení kleští ZDARMA.

Stropní panely celkové délky do 6 metrů ukládáme za pomoci dvou kleštin, kde řetěz na kterou kleštiny upínáme musí mít délku minimálně 6 metrů. Stropní panely déle než 6 metrů již ukládáme za pomoci vahadla. Kdybychom panely ukládali například za pomoci řetězů či gurtní, mezi panely by po jejich uložení zůstala mezera, po odepnutí řetězu či gurtny. Pracně bychom museli panely přisouvat k sobě pákou použitím nářadí. Vahadlo a kleště nám proto výrazně urychlí a zjednoduší práci.
U nás každý klient dostává možnost si vahadlo a kleště půjčit bezplatně. Stačí nás na to upozornit v momentě, kdy řešíme dodání stropního systému na místo stavby. Naši kolegové se na to klienty často ptají a následně si objednávku vahadla a kleštin i písemně s klientem potvrzují. Celý přípravek klientům zapůjčujeme bezplatně, po dobu potřebnou k pokládce panelů na stavbě. V případě individuální potřeby konkrétní stavby, pokud si to klient předem dohodne, umíme kleště a vahadlo půjčit i na delší dobu.

Jak je to s dopravou a celkovou logistikou?

Náklady na přepravu jsou součástí cenových nabídek, které zákazníkům zasíláme na základě poptávky na stropní systém. Počet vozidel je přepočítáván na nosnost nákladního vozidla 24 tun o délce návěsu 13,6 metru. Při kalkulacích dopravy přihlížíme i k počtu a rozměru prefabrikátů, jakož i ke způsobu jejich nakládky. Vozidla nedisponují hydraulickým výsuvnými rameny, které by umožňovaly vykládku. Taková vozidla zákazníkům zajišťujeme na přání a je třeba takový požadavek uvést při cenotvorbě. V případě zájmu o řešení dopravy na vlastní náklady zákazníka, je třeba předem nahlásit druh vozidla is evidenčním číslem tahače a návěsu, jakož i přesnou adresu vykládky a čas příjezdu na místo nakládky. Vozidla lze nakládat jen shora. Námi realizované přepravy jsou prováděny spedičně. Dlouhodobě spolupracujeme se spolehlivými logistickými společnostmi, proto je pro nás samozřejmostí přesné načasování příjezdu na místo stavby, profesionální přístup a kompletní servis zajišťující Vaši spokojenost, která je pro nás nejvyšší prioritou.

Jak je možné stropní panely skladovat?

Panely se skladují na rovné a dostatečně únosné skladovací ploše. Ukládají se ve vodorovné poloze tak, že spodní panel je minimálně 200mm od upraveného terénu. Panely je vhodné ukládat maximálně do 8 řad. Mezi panely se vkládají dřevěné podložky, které je třeba umísťujeme 150-300mm od kraje panelu.