Tři typy stropů. Znáte je všechny?

Při stavbě domu lze zvolit různé typy stropů, které mohou ovlivnit vzhled, izolaci a celkovou funkčnost interiéru. Zde jsou tři hlavní typy stropů při stavbě domu:

Betonový strop:
Betonový strop je jedním z nejběžnějších typů stropů používaných při stavbě domů. Jeho hlavní výhodou je jeho pevnost a odolnost. Betonové stropy jsou schopny nést těžkou zátěž, což je ideální pro vícepodlažní domy. Mohou být ve formě monolitického betonu nebo před vyráběných betonových panelů. Betonové stropy také poskytují dobrou tepelnou a zvukovou izolaci. Jejich nevýhodou může být vyšší cena instalace, celková váha po vylití a náročná manipulace s betonovými deskami.

Dřevěný strop:
Dřevěné stropy jsou oblíbené pro svůj přírodní a teplý vzhled. Jsou často používány v domech, kde se klade důraz na estetiku a rustikální atmosféru. Dřevěné stropy mohou být ve formě trámů a prken, které jsou viditelné, nebo skrytého dřevěného rámu, který je zakrytý sádrokartonem nebo jiným materiálem. Výhodou dřevěných stropů je snadná údržba a možnost úpravy vzhledu pomocí lakování nebo barvení. Nevýhodou může být jejich náchylnost k požáru a potřeba pravidelné údržby. Práce s dřevěnými stropy je snadná, avšak životnost dřeva je menší než u betonu.

Předpjaté stropní panely:
Předpjaté stropní panely kombinují výhody výše zmíněných stropů. Snadnou a rychlou instalaci stejně jako u práce se dřevem, ale přitom schopnost nést velkou zátěž, pevnost a dlouhověkost. K těmto výhodám se přidá rychlá realizace od objednávky stropů, snadné rozvody díky dutinkám ve stropě nebo třeba odlehčená konstrukce, která se hodí i do rekonstruovaných domů. Stropní panely jsou také snadno a velmi rychle položeny.

Předpjaté stropy převzali to nejlepší ze stavebních technik a vytvořili zcela nový koncept. Umožní snadnou a rychlou realizaci staveb rodinných i vícepodlažních domů za minimum času.